Netzgänger: Sprachauswahl türkische Version

Proje plani

Projektablauf2014 tuerkisch kleinKatılan okullar katılacak öğrencileri belirler. Onlar dört modülden birinde (Sanal Oyun dünyalar, sosyal ağlar, Internette zorbalık ve Internette akıllı) eğitim alıyorlar.

Lisede son sınıftakiler ve ortaokularda 9. sınıftakiler öğrenciler oluyorlar.

 

Peer eğitimi

Proje uygulamasının ilk adımı, Bamberg Üniversitesi'nde proje gündür. Seçilen öğrenciler Bamberg Üniversitesi'nde bir günde eğitim alıyorlar. Onlar modülünün belirli içeriğini ve bireysel egzersizleri öğreniyorlar. Grup liderli olarak rehberlik ve kolaylaştırılması için ihtiyaç uygulanmaktadır.

Öğretim

Proje uygulamasının ikinci adımı okulda olan öğreticilerdir. Büyük Öğreticiler 5. veya 6. sınıfda olan öğrencilere bilgi ve becerilerini iletirler. Kücükler üç veya dört günde tüm modülleri tanışıyorlar.

Bamberg Üniversitesi proje ekibi eşliğinde

Bamberg Üniversitesi proje ekibi calışmaları organize ediyor ve sonuçlarını takip eder. islenecek konuları, eğitim malzemelerini ve peer-eğitimi sağlarlar. Anlamadığınız konuları gözetim altında öğreticiler yardım ederler. Bamberg Üniversitesinde araştırma yapılıyor ve proje sürekli geliştirilebiliryor.