Netzgänger: Sprachauswahl türkische Version

Değerli Veliler,

sizlere yapılmış olduğumuz proje üzerine bilgi vermekten mutlu oluruz.

Proje üzerine olan hedeflerimiz

Netzgänger 5 ve 6inci sınıf öğrenciler için sorunsuz bilgisayar ve internet kullanmalarını öğretebilmek için yüksek sınıf öğrencileri Bamberg Üniversitesinde eğitiliyor. Onlarda 2,5 ile 3 saat derslerde daha genç olan öğrencilere bu konular üzerine calışılıyor:

  • Internette zorbalık (Cybermobbing)
  • sanal oyun dünyalar
  • sosyal ağlar ve
  • Internette akıllı.

Hedefimiz bir taraftan öğrencileri yeni medya üzerinden bilgilendirmek ve bu teknikle nasıl başa çıkacaklarını bilmeleri bunun için sakıncalı ve tehlikeli olanlardan uzak kalmaları, ona göre nasıl etkilerini gösterirler. Diğer yandan kendilerinin davranışları ile ilgi duysunlar.

Dört modülerin Geçmişi ve içerikleri burada daha detaylı olarak tarif edilmektedir.

Eğer projenin içeriğine ilgili daha fazla sorunuz varsa, lütfen bizimle irtibata Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein! geçebilirsiniz.

Çalışmalarda katılım

Markusstrasse 8a Fotograf Juergen Schabel  6

Foto: Jürgen Schabel / © Universität Bamberg

Proje kapsamında düzenli olarak yürütülen çocukların ve ergenlerin bilgisayar ve internet kullanımı hakkında daha fazla bilgi edinmek için ve daha fazla projenin etkinliğini artırmak için bilimsel yapılıyor.

Uygulama ve içerik Eğitim ve Kültür, Bilim ve Sanat Bavyera Devlet Bakanlığı (Kültür Bakanlığı) ile eşleştirilir ve onaylanmıştır. Tabii ki, çalışmanın içeriği hakkında önceden haberdar edilecek ve katılım gönüllü ve izniniz olmadan yapılmıyor. Biz veri koruma uyulmasına sıkı dikkat ediyoruz. Ayrıca, veriler takma adlarla toplanıyor, bu demekki daha sonra tek tek çocukların hakkında hiçbir sonuç öğrenmek mümkün degil ve veriler  tek araştırma amaçlar icin kullanılıyor. Sorularınız için her zaman Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!
irtibata geçebilirsiniz.

Testler ve halen devam eden çalışmanın sonuçları hakkında , Araştırmada,bilgi edilerbilirsiniz.

Daha fazla bilgi için İpuçları

Eğer çocuk ve ergenlerin medya tüketimi hakkında daha fazla bilgi isterseniz, aşağıdaki internet sitelerini tavsiye ederiz: www.schau-hin.info, www.klicksafe.de veya www.irights.info. Ayrıca bir veli olarak yararlı bilgiler bulabilirsiniz.

Sorular?

Tabii ki, bu konu hakkinda başka sorularınızı cevaplayabiliriz (Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!).